Anvil Sleeve Hooded Tee
Här finner ni sköna tröjor med reklamtryck att kunna ha på arbetsplatsen, vid utomhusaktiviteter eller varför inte på större event? Dessa tröjor finns i både herr- och dammodell i storlekarna S - 3XL
Produktbeskrivning
Här finner ni sköna tröjor med reklamtryck att kunna ha på arbetsplatsen, vid utomhusaktiviteter eller varför inte på större event? Dessa tröjor finns i både herr- och dammodell i storlekarna S - 3XL vilket gör att de passar nästan alla, oavsett form och storlek. Den väger 150 g/m² och är tillverkad av 100% förkrympt bomull med undantag för heather-färgerna som består av 40% bomull och 60% polyester. Den är av tubkonstruktion med långa ärmar och en ofodrad huva med snoddar i kontrastfärg. Dammodellen har en halvanpassad siluett med sidosömmar. Vi är stolta över vår tröja Sleeve Hooded som kommer från Anvil som gjort sig kända för snygg design och bra kvalité.
Egenskaper
Storlek:: S - 3XL Maximal tryckstorlek:: Färger:: Black,Caribbean Blue, Heather Blue, Heather Dark Grey, Heather Green, Heather Purple, Navy, Red, White Material:: 100% bomull (Heather-färger 40% bomull och 60 % polyester)
Priser
| Antal | Pris per st |
|---|---|
| 50 st | 88.00 kr/st |
| 100 st | 81.00 kr/st |
| 250 st | 76.00 kr/st |
| 500 st | 70.00 kr/st |
Schablonkostnad: 395 kr
Tryckmetoder
- 1-färgstryck
- 2-färgstryck
- 3-färgstryck
- 4-färgstryck
- Brodyr - Uppstartskostnad: 795 kr
1-färgstryck
2-färgstryck
3-färgstryck
Produktspecifikationer
| Artikelnummer / SKU | 2741 |
|---|---|
| Enhet | st |
| Kvantitetsnivå | 50 st |